Internet Fryčovice

Analog HD kamery

 

TVI řešení kamerových systémů pod značkou HD CCTV přináší více než jen upgrade kamerového systému

Historicky nejstarší a dosud stále používanou technologií jsou klasické analogové systémy. Tyto systémy zažily svůj vrchol před několika lety, postupem času jsou nahrazovány modernějšími IP kamerovými systémy, které překonaly analogové systémy z několika důvodů. Jedním ze zásadních důvodů bylo jejich vyšší rozlišení (a tím i vizuální "kvalita" obrazu), než jaké nabízely klasické analogové systémy. Na trh přichází nové technologie, které pro přenos (nejen) obrazu používají analogový signál, nicméně kvalita obrazu je několikanásobně vyšší oproti analogovým kamerám. Společnost AV-TECH a HIKVISION své analog HD řešení  postavila na technologii HD TVI (High Definition Transport Video Interface), společnost LONGSE nabízí kromě HD TVI technologie také AHD technologii, která poskytuje srovnatelné výhody.

Tabulka základního porovnání technologií HDx

Kamerový systémHD CCTVTVICVIAHDSDIIP
Rozlišení 1080p 1080p 1080p 1080p 1080p >1080p
Délka kabeláže při použití koaxiálního kabelu

 500 m

 500 m

 500 m

 500 m
Jen
 150 m
 
Kompatibilita s 960H kamerami      
Zpoždění obrazu          
WDR        
PUSH Video          
Alarm I/O (ETS) 1          
IVS          
EazyNetworking 2          
Solid Light - inteligentní IR přísvit 3          
Ovládání kamery  
Ovládání motor. zoom objektivu 4          
Rozšířitelnost systému Velká Malá Malá Malá Malá Velká
1.ETS (Event-Trigger System) je unikátní technologie vyvinutá společností AVTECH, která při detekci alarmu v IP kamerách zasílá aktivní upozornění na mobilní zařízení (telefony, tablety…). Podmínkou je použití záznamových zařízení s podporou funkce PUSH Video.
2.EaZy Networking je unikátní technologie vyvinutá společností AVTECH, která zjednodušuje síťovou konfiguraci IP kamer.
3.Solid Light je inteligentní IR přísvit využívající namísto standardních IR LED několik Solid Light světel. Tyto LED mají lepší rozprostření IR světla a delší životnost. Kamera řídí sílu IR přísvitu, aby nedocházelo k přesvícení objektů, které jsou v blízkosti kamery.
4.Některé kamery jsou osazeny motorizovaným zoom objektivem, který je možné ovládat přes menu rekordéru nebo mobilní zařízení.


Otevřená platforma HD TVI

Tím, že je technologie HD TVI a AHD postavena na univerzálním řešení, umožňuje kombinaci kamer s rozlišením 1080p, 720p, 960H a i rozlišením D1. Toto je hlavní přednost těchto systémů ve srovnání s HD-CVI a HD-SDI systémy, které z důvody nekompatibility ani nenabízíme. Výhodou je pak snadný přechod na nový systém při zachování současných analovoých kamer. V systému stačí pouze vyměnit záznamové zařízení za rekordér HD-TVI nebo AHD a ke stávajícím analogovým kamerám připojit nové AHD nebo HD-TVI kamery. Toto řešení navíc umožňuje kombinovat kamery od různých výrobců.


FULL HD obraz z kamer po koaxiálním kabelu až na vzdálenost 500 m

Jedním z benefitů TVI a AHD řešení je velká vzdálenost pro přenos obrazu po koaxiálním kabelu. Oproti původní technologii HD-SDI, která umožňovala přenos jen na vzdálenost 150 m je maximální vzdálenost pro přenos TVI signálu 500 m při použití koaxiálního kabelu typu RG-6. Signál TVI a AHD lze přenášet i přes UTP kabel na vzdálenost 200 m za pomoci převodníků (balun). Kromě videosignálu lze přenášet i ovládací signál pro nastavení funkcí kamery (WDR, BLC atd. v menu kamery) a ovládání zoom objektivu případně plné ovládání PTZ kamery.


Snadné nastavení v OSD menu kamery vzdáleně přes DVR nebo software:

Menu DVR

Nastavení přes menu DVR

OSD menu kamery

Nastavení v OSD menu kamery


Profi řada HD CCTV kamer je osazena plnohodnotným WDR

WDR (Wide Dynamic Range) pokročilejší technologií kompenzace protisvětla. Tato technologie pomáhá zobrazení detailních informací z tmavých částí obrazu bez saturace světlejších částí obrazu. S funkcí WDR je obraz jasnější než při použití BLC. Funkce kombinuje dva snímky s vysokou rychlostí závěrky pro jasné části obrazu a pomalejší rychlost závěrky pro tmavší část obrazu do jednoho složeného obrazu.

WDR On

Obraz z kamery se zapnutou funkcí WDR

WDR Off

Obraz z kamery bez funkce WDR


Porovnání kvality obrazu mezi konvenčním CCTV a novým HD CCTV

Ostřejší obraz v porovnání mezi 1080p a 720p případně D1 v detailech záběru

Plnohodnotné WDR pro lepší rozpoznávání obrazu v přeexponovaných a temných oblastech snímání