Internet Fryčovice

Analogové kamery

 

Analogová kamera

V současné době jsou analogové kamery stále nejrozšířenějším způsobem řešení kamerových systémů. Výhodou je dobrá kvalita obrazu, nízká cena. V systému lze libovolně kombinovat zapojení současně kamer barevných i černobílých s různým rozlišením a úhlem záběru. CCTV systém umožňuje také provoz pohyblivých kamer s možností dálkového ovládání směru snímání a šířky úhlu záběru. Obraz z kamer je přenášen formou analogového signálu s využitím televizní normy PAL.

Signál je v této podobě přenášen až do místa zpracování, kde dochází ke sledování obrazu a archivací.

K přenosu signálu se nejčastěji využívá běžných koaxiálních kabelů, nebo UTP kabelu, který se běžně využívá pro přenos dat v počítačových sítích. UTP kabel má tu výhodu, že vykazuje mnohem menší zkreslení, útlum přenášeného signálu a také umožňuje přenos na vzdálenost až 300m. V případě použití zesilovače lze dosáhnout přenosu signálu po UTP až na vzdálenost 600 metrů což je dostatečné pro instalaci i ve větším objektu.

Při použití UTP kabelu není třeba přivádět ke kameře další napájecí kabel a to z toho důvodu, že po UTP lze současně přenášet signál a napájení. To znamená další nemalá úspora výdajů.